Úvod > > Blog > Projekt Odolná obec – spolupráce naší školy s Diakonií

Projekt Odolná obec – spolupráce naší školy s Diakonií

Je to již rok, kdy mě ve škole navštívila vedoucí sekce humanitární pomoci v ČR – Diakonie paní Mgr. Květuše Mašínová a představila projekt Odolná obec. Protože naše škola měla v minulosti stejně jako celá obec za sebou několik smutných zkušeností s povodní, rozhodli jsme se do tohoto projektu vstoupit.

První setkání proběhlo na Letní slavnosti školy, kde Diakonie připravila pro děti soutěžní stanoviště a pro rodiče dotazník, jehož cílem bylo zmapovat situaci v obci. Na pravidelných setkáních se dále rýsovaly potřeby občanů Dolních Beřkovic, v průběhu školního roku pro naši školu Diakonie připravila projektový den Ochrana člověka za mimořádných událostí. Pomyslné ukončení projektu se uskutečnilo 19.5.2016 v Multifunkčním domě ve Vliněvsi, kde paní Mašínová předala žákům naší školy krásný dárek - výukové materiály v podobě  naučných plakátů a omalovánek pro nejmenší žáčky, vše ilustrované známou českou ilustrátorkou Vlastou Švejdovou.

Paní Mašínové a všem ostatním pracovníkům Diakonie mnohokrát děkujeme za příjemná setkávání a věříme, že naše spolupráce potrvá i v budoucnu.