Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25 26 27 28 29
Ředitelské volno v pátek 29.9.2023
30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > > Blog > Čtenářský maratón

Čtenářský maratónDatum konání:
22.3.2016

V úterý 22. 3. se v naší škole uskutečnil 1. ročník „Čtenářského maratónu“. Inspirací celé akce byl projekt „Celé Česko čte dětem“, kterého jsme partnerem již druhým rokem. Hlavní myšlenkou tohoto projektu je číst dětem alespoň 20 minut denně.

Proto jsme oslovili veřejnost – maminky, tatínky, babičky, dědečky, pana starostu, paní ředitelku a také samotné žáky. K naslouchání jsme pozvali žáky školní družiny. Pro čtení jsme se snažili vytvořit příjemnou pohodovou neškolní atmosféru, prostě takovou, aby čtenářům i posluchačům bylo hezky. Čtenářský maratón jsme spojili s menší výstavkou nových knih školní knihovny, které jsme nakoupili v rámci Evropských fondů – Výzva 56, Čtenářská gramotnost.

Jak to celé dopadlo? I přes malý zájem ze strany veřejnosti se nám podařilo nepřetržité čtení po dobu dvou hodin, což je zhruba hodnota světového rekordu na této nejdelší atletické trati. Ve čtenářském křesle se vystřídalo celkem osm dospělých a jeden žák 3. třídy a poslouchalo 30 dětí ze školní družiny. Jako nejvhodnější knihu pro čtení jsme vybrali knihu Aleny Kastnerové O líné babičce, která se stala předlohou pro dětské divadelní představení v Divadle v Dlouhé ulici v Praze a sklízí veliké úspěchy. Naše volba se ukázala jako správná, protože tato kniha sklidila obrovský zájem ze strany našich malých posluchačů.

  1. ročník Čtenářského maratónu byl odstartován a my doufáme, že jsme tím odstartovali i novou tradici a že čtenářů, posluchačů bude každým ročníkem přibývat.

„Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem.“  Jan Ámos Komenský


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů