Rozloučení s devátou třídou
Závěr školního roku 2020/2021

Úvod > > O škole

O škole

Mateřská škola slouží potřebám předškolní výchovy a je v provozu od 19. října 1992.

Od 1. ledna 2019 došlo ke zrušení příspěvkové organizace Mateřská škola Dolní Beřkovice, okres Mělník sloučením se Základní školou Dolní Beřkovice, příspěvkovou organizací.

Od 1. září 2020 přibylo odloučené pracoviště v areálu 1. stupně základní školy v prostorách bývalé školní družiny.

V současnosti navštěvuje mateřskou školu 60 dětí. V hlavní budově mateřské školy sídlí třída Soviček a Motýlků. Děti jsou rozděleny do tříd dle věku.

Budovu obklopuje zahrada s dětskými hracími prvky, pískovištěm a hřištěm s umělým povrchem. V letních měsících využíváme venkovní prostor nejen ke vzdělávání dětí, ale také jej využíváme k akcím pořádané mateřskou školou například zahradní slavnost či loučení s předškoláky.

Třída Včeliček sídlí v budově 1.stupně základní školy v prostorách bývalé školní družiny. Třídu navštěvují děti předškolního věku, které se snažíme dostatečně připravit na bezproblémový vstup do základní školy.

V areálu se nachází hřiště, pískoviště a dětské prvky, kde mají děti dostatek možností ke hrám. Venkovní prostory nabízí i vzdělávání na čerstvém vzduchu především v letních měsících. Na zahradě je umístěný venkovní zastřešený altán se sezením.

Vnitřní zařízení všech tříd disponuje dostatečným množstvím hraček i učebních pomůcek, které se i nadále snažíme rozšiřovat, doplňovat dle potřeb a možností dětí.

TŘÍDA SOVIČEK

sovičky bez pozadí online.png

• Sídlí v hlavní budově mateřské školy v 1. patře, kde se nachází i nově vybudovaná šatna.
  • Třídu navštěvují děti ve věku 3 - 4 let.
  • Pedagogické obsazení: Sedláková Nikola, Tomášková Jana, Dis.
  • Telefonní kontakt Sovičky: +420 792 325 395

TŘÍDA MOTÝLKŮ

motýlci bez pozadí online.png

• Sídlí v hlavní budově mateřské školy v přízemí.
  • Třídu navštěvují děti ve věku 4 - 5 let.
  • Pedagogické obsazení: Habalová Kristýna, Hlíšová Tereza
  • Telefonní kontakt Motýlci: +420 724 541 841

TŘÍDA VČELIČEK

třída včelky obrázek bez pozadí.png

• Nově vybudovaná třída předškolních dětí sídlí v budově 1. stupně základní školy od září 2020. Nachází se v prostorách bývalé školní družiny.
  • Třídu navštěvují děti ve věku 5 - 7 let.
  • Pedagogické obsazení: vedoucí učitelka Mgr. Šárka Truksová, Bc. Iveta Vokounová
  • Telefonní kontakt Včeličky: +420 602 389 517

PROVOZNÍ DOBA

• Provozní doba mateřské školy od 1. 9. 2020 je 6:30 – 16:30 hodin.
  • Příchod dětí do mateřské školy od 6:30 do 8:00 hodin, pozdější příchod lze po domluvě.

OMLOUVÁNÍ DĚTÍ

• Přes aplikaci www.nasems.cz
  • Telefon příslušné třídy do 7:00 hodin.

CO S SEBOU DO ŠKOLKY

• Bačkůrky, náhradní spodní prádlo, oblečení na převlečení do školky (tepláky, legíny, tričko, punčochy).
  • Oblečení vždy v dostatečném množství a takové, kterému nebude vadit případné zašpinění (barvami, jídlem apod.).
  • Oblečení na ven – vhodná obuv, gumáky, pláštěnka, bunda, tepláky, mikina, pokrývka hlavy (v závislosti na ročním období).
  • Sovičky – pyžamo (nosit vždy v obalu, ne volně).
  • Všechny věci musí být podepsané.