Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Lyžařský výcvik 2020
28
Lyžařský výcvik 2020
29
Lyžařský výcvik 2020
Plavecký výcvik 7
30
Lyžařský výcvik 2020
31
Lyžařský výcvik 2020
Pololetní prázdniny 31.1.2020
1
Lyžařský výcvik 2020
2
3 4 5 6 7
Ředitelské volno 7.2.2020
8
Komunikace RODIČ - ŠKOLA
9
10
Plavecký výcvik 8 - náhradní termín
11 12
Exkurze do Drážďan pro 9. třídu
Plavecký výcvik 9
13 14 15 16
17 18
Hrou proti AIDS pro 9. třídu
19
Plavecký výcvik 10
20
Dětský služební průkaz pro 4. třídu
Florbalový turnaj 5. kolo
Olympiáda v anglickém jazyce pro 8. třídu
21 22 23
24 25 26
Nenechte si ublížit - program pro dívky 8. a 9. třídy
27 28 29 1
Drobečková navigace

Úvod > > Blog > 7. TŘÍDA VE VÁLEČNÉ ZÓNĚ

7. TŘÍDA VE VÁLEČNÉ ZÓNĚDne 10. 3. 2017 jsme navštívili Galerii umění v Roudnici nad Labem. Po vstupu do galerie jsme se rázem ocitli ve válečné zóně. Výstava s názvem WAR ZONE nás uvedla do situace, kdy galerii zabralo vojsko a udělalo si v něm sklad a noclehárnu.

Autoři výstavy Jiří Černický a Pavel Kopřiva cílí na mladou generaci, ve které již válka nevzbuzuje mnoho emocí. Sami žáci zjistili, že je těžké popsat pocity, které měli alegoricky ztvárnit na papír.

Zdánlivě si myslíme, že na nás válka nemá žádný vliv a že se nás vůbec netýká. V animačním programu jsme se podívali do historie války, kdy panovníci potřebovali vojáky k dosažení svých cílů. Museli být osobnostmi, pro které vojsko šlo do boje. Museli ctít vztahy mezi lidmi. V umění byla válka zobrazována buď jako oslava vítězství panovníka, nebo byly zachycovány pocity úzkosti a smrti. V současnosti jsou vojenské systémy natolik rafinované, že v konečném důsledku lidé nebojují a stačí zmáčknout jen pomyslné tlačítko.

Velmi dobře připravený animační program vedený paní Lucií Kabrlovou nám pomohl nahlédnout do záměrů autorů, s kterými výstavu tvořili. Žáci pronikli do tématu války díky komentované prohlídce jednotlivých instalací a úkolům. Přes vlastní zážitek se seznámili se skutečností, že cílem umění je vyvolávat pocity. Také zjistili, že v galeriích nemusí být vystavovány jen fotografie, malby a sochy.

Z mého pohledu byla galerijní animace velmi obohacující. Děkuji Galerii v Roudnici nad Labem, že takovou výstavu uvedla a ještě jednou paní Lucii Kabrlové, která poutavě vyprávěla a výborně žáky vedla.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů