Provoz škol od 4. ledna 2021

16.5.2017
Datum ukončení:
17.5.2017

Ve dnech 16. a 17. května 2017 jsme uspořádali další z oblíbených zahraničních zájezdů. Tentokrát jsme jako cíl našeho poznání zvolili Vídeň a Aqualand Moravia. Složení účastníků zájezdu bylo rozmanité, od prvňáčků až po žáky devátého ročníku s doprovodem části pedagogického sboru.

Den první.

Po příjezdu do zámku Schönbrunn jsme absolvovali prohlídku interiérů s  elektronickým průvodcem v českém jazyce, na kterou navazovala procházka v překrásném parku s výhledem na Gloriette. Následovala okružní jízda centrem Vídně, kterou doprovodila Mgr. et Mgr. Pavlíková výkladem o nejvýznamnějších historických skvostech – Hofburg, katedrála sv. Štěpána, budovy opery, parlamentu a radnice, Maria – Theresien – Platz s památníkem. Při návratu do ČR jsme projížděli Lednicko – valtickým areálem a opět nechybělo seznámení se zajímavostmi této oblasti. Do hotelu Panon Hodonín, kde jsme měli zajištěn nocleh, jsme dorazili ve večerních hodinách.

Den druhý.

Snídaně a balení proběhlo v rekordním čase, proto jsme čas do otevírací doby Aqualandu vyplnili návštěvou zámku Lednice, kde jsme si prohlédli exteriér zámku, skleník a část parku.

Nejvíce očekávanou událostí zájezdu byla návštěva Aqualandu Moravia. Po příchodu se většina dětí odebrala do světa tobogánů, zatímco dospělí dali přednost vířivkám a prvnímu letošnímu koupání v přírodě. Velký ohlas u dětí měla též zastávka u McDonalda při zpáteční cestě.

Celý zájezd doprovázela výborná nálada, umocněná překrásným počasím.

Přivezli jsme si nejen spoustu historických i zeměpisných poznatků, ale též mnoho sportovních zážitků.

Poděkování patří především vedoucí zájezdu Mgr.et Mgr. Pavlíkové a všem pedagogům školy, kteří se starali o bezpečnost a komfort našich dětí.